Tulles meiega elama PÄRIS ELU õpid ürgkokaks või üleelajaks, napsumeistriks või lõkkesepaks, ruuninõiaks või metsatargaks. Meie pärandikoolitused viivad sind iidse elu ja unustatud saladuste juurde…

Siin on näha mõned näited meie õpitubadest:

 

Lõkkesepis

Eksklusiivne õpituba pigem meestele. Osalejatele õpetab metsasepp primitiivse sepise töövõtteid ning iidsete esiisade metoodikaid ja töövõtteid kasutades valmib igal osalejal algeline raua-ajastu nuga. Ääsiks on sepalõke, alasiks on raudkivi, sepaks on metsinimene. Kestus 2-4 h.

 

Muistsed toidud

Muinaskokk tutvustab osalejatele iidseid toitumistavasid ning erinevaid muinas- ja ürgaegseid toidu valmistamise viise. Ühiselt valmistatakse lõkkel erinevaid toite, millest koolituse lõppedes ka kõht kenasti täis süüakse. Maitseelamus lihtsast toidust on siinkohal lisaväärtuseks.
Siit koolituselt võtab iga osaleja kaasa lisaks teadmistele, kogemustele ning täis kõhule ka muutuse oma igapäevaellu – miks grilli kohal sardelli sussutada kui võib sama lihtsalt midagi hoopis maitsvamat omale lubada.
Näitena olgu toodud siin mõned viisid, mida õpetame ja kasutame: Lõkkepajas oapudru hautamine, pakul kala vinnutamine, vitsal kala röstimine, orgilinnu küpsetamine, tuhas juurikate ja munade küpsetamine, suitsupajas liha suitsustamine, kivil liha praadimine ja mitut muud samas vaimus…
Kolmetunnine koolitus on sobilik kogu perele ning osalejatering võib olla kuni paarkümmend inimest.

 

Vägirohud

Kõigile on teada erinevate taimede vägi ja raviomadused. Taimetark tutvustab selles õpitoas erinevaidloodusest kergelt leitavaid looduslikke taimi, nende raviomadusi või toimet organismile ning keedab neist erinevaid joomaaegu, mida kõik ka maitsta saavad. Kõik osalejad teevad omale individuaalse ning hetke vajadusest lähtuva teetaimesegu, mille võtavad koolituselt kaasa väikese spetsiaalse pakikesega.

 

Ruunimaagia

Ruunimeister õpetab osalejatele meie iidse kirjaviisi – ruunikirja ajalugu, tausta ning kasutusvõimalusi. Tutvustatakse ruunitalismanide ja peremärkide valmistamise põhimõtet ning kõik osalejad valmistavad omale ruunitalismani, milleks on looduslikust materjalist ripats omaloodud peremärgiga. Lisaks saavad osalejad kaasa ka väikese raamatukese ruunidest.

 

Välikeraamika

Iidsel ajal valmistati keraamikat loodussavist ning seda põletati maa-alustes põletishaudades või maapealsetes kääbasahjudes. Siin kasutame viimast kui kiiremat ja atraktiivsemat. Osalejad valmistavad loodussavist väikesed anumad kammkeraamika stiilis, kuid kuna savi kuivab nädala, siis põletises kasutame eelnevalt valmistatud ja kuivatatud loodussavist kammkeraamika stiilis anumaid, mis pärast põletamist jäävad osalejatele (nagu ka muidugi kohapeal valminud toored esemed). Kuna põletise avamine toimub (ilmast sõltuvalt) peale õpitoa lõppu, siis jahedama ilma korral saadetakse esemed osalejatele järgi.

 

Ürgse sauna kool

Saunavana räägib kogu meie 10-tuhande aastasest saunakultuurist ja iidsetest hügieenitavadest. Seejärel vihtlemise õpetus – miks just kask ja kadak, kuidas õige ja pehme miks tänapäeval viheldakse valesti ja valusalt. Sinna juurde saunasavid ja –meed ning raviväega õllesegud ja muud saunajoogid, mida kõike segavad ja möksivad osalejad ise. Peale seda on sobilik minna sauna õpitut proovima ning vajadusel on seal Saunavanagi vihtlemisel abimeheks.