Üleelamiskursused

Korraldame üleelamiskursuseid nii talvistes, kui ka suvistes oludes, nii linnas, kui ka metsikus looduses.

Üleelamisõpet viime läbi erinevas raskusastmes alates paaritunnisest koolitusest kuni nädala kestva kursuseni.

Sihtgrupiks on kõik alates lastest lõpetades eriüksustega.

Meie üleelamisõpet viivad läbi vähemalt 10-aastase kogemusega asjatundjad, kes kõik on läbinud põhjaliku väljaõppe ja omavad ametlikku tunnistust. Meie inimesi hinnatakse kõrgelt nii siin kui mujal – meie üleelamisinstruktorid on koolitanud USA merejalaväge, Prantsuse võõrleegionit, Soome reservarmeed, Eesti eriteenistusi ja noori, alustavaid instruktoreid.

Üleelamisõpe on kõrgema riskiteguriga tegevus, mis nõuab selle läbiviijalt tegevuse põhjalikku kavadamist, pikka koolitajakogemust, riskide maandamist, esmaabi võimekust ja litsenseeritud koolitajameeskonda. Selleks, et oleks tagatud osalejate turvalisus  ja kvaliteetne koolituskogemus veendu, et õppe pakkujal oleks oleks need nõuded täidetud.

Meie üleelamiskursused on projektipõhised sobitudes iga tellija iseärasuste ja vajadustega, sest individuaalne ning paindlik lähenemine tagab parima tulemuse. Koolitusi viime läbi igal pool, kus on vajalikud tingimused. Üleelamiskursuse pakkumise saamiseks palun võta meiega ühendust.

 

Paketid

Siin on mõned näited meie pakettidest:

 

ELLUJÄÄMINE ERKI VAIKREGA

Erki Vaikre on üleelamisõppe arendaja ning valdkonna eestvedamisele alusepanijana kaua ja põhjalikult asja tundma õppinud. Nüüd on sul võimalus ilma sõjaväelise seotusteta temalt otse ja isikliikuilt õppida siis kui sa ise seda soovid.
Kahepäevane ellujäämiskursus on piisav, et saavutada esmased ellujäämisoskused. Samas on see aeg piisavalt lühike, et seda endale võimaldada. Ka kehaline koormus ja ohud on siin tasakaalus ja sobivad kõikidele.
Lisaks tuletegemisele, ohutule liikumiele, suuna määramisele, rabakoolitusele, tööriistakasutusele ja paljule muule oskuslikule saad sa siin osa ka Erki looduskäsiitlusest ning loomulikust ilmakäsitlusest.
Koolitusel osalemiseks on sobivaim 10-12 liikmeline rühm ja kesuseks kaks päeva ühe ööbimisega. Soovi korral saab koolituse teha pikema ja suuremale rühmale.
Seda koolitust saame läbi viia igal aastaajal.

 

ELLUJÄÄMINE LINNAS

Enamus ellujäämisõpet viiakse läbi looduses. Samas elab enamus arenenud ilma inimestest linnas. Siin on vastuolu. Selle koolituse käigus omandad kogemuse, kuidas ellu jääda linnas, mis purustatud, maavärina, tsunami, terrorirünnaku või muu sellise läbi. Siin on kõik ju teisiti – mida juua, millest lõket teha, kuidas varjet rajada vms.
Põnev ja teistsuguseid lahendusi täis koolitus viiakse läbi purustatud korrusmajadega alal ning selle kestuseks on kaks päeva. Osaleva rühma soovituslik suurus on 20 inimest. Soovi korral saab ka suuremale rühmale.

 

ELLUJÄÄMISPÄEV LASTELE

Mida Juku ei õpi, seda Juhan ei tea! Kui looduses toimetuleku tarkused on selged juba varasest lapseeast, siis hilisem ladestub juba pea iseenesest. Sest siit saab alguse huvi tegevuste, oskuste ja loomulikkuse vastu ning see kõik aitab nutiseadmetesse uppunud lastest teha tegeliku elu ja sotsiaalse suhtlusega hakkama saavaid inimesi.
Kõik saab alguse lihtsatest asjadest: kuidas käituda eksimise korral, mida teha vigastuse korral, kuidas leida õige suund, milline on sobiv koht hädaööbimiseks, millised on märguanded, kuidas tuld teha ning milline vesi on joodav.
4-6 tundi kestev koolituspäev on sobilik nii algklasside juntsudele, kui ka põhikooli marakrattidele.

 

Üleelamiskoolitused meedias

Oleme kavandanud ja läbi viinud ka erinevaid tõsieluseriaale:

 

Looduslik Valik

https://play.tv3.ee/series/looduslik-valik,serial-2555441

Kuus tuntud eesti poliitikut – Kristiina Ojuland, Yoko Alender, Martin Helme, Marko Pomerants, Mihhail Korb ja Liina Raud võtavad osa karmist ellujäämiskursusest Eestimaa talvistes metsades ja soodes.

 

Üheksandikud

https://arhiiv.err.ee/video/vaata/uheksandikud-finis

Terve õppeaasta kestnud eksperiment, kus 17 õpilast püüdsid oma õppetulemusi, tööharjumusi ja tulevikuplaane muuta koos viie õpetajaga.