Bushcraft Festival põhineb rahvusvahelisel formaadil, mis on levinud üle kogu maailma. See on loodustegevuste, matka ja pärandioskuste festival, mille eesmärk on tutvustada ja edendada looduslähedast eluviisi ning kaduma hakkavaid kaugeid teadmisi-oskusi. Meie peamine siht on sealjuures olnud Eesti, kui looduskeskse elukeskkonna, Euroopa põliskultuuri kandja ning pärandioskuste elushoidja tutvustamine üle maailma.

Festivalil on võimalikult palju erinevaid teemakohaseid koolitusi, õpitube ja loenguid. Sellise ainulaadse festivali järgi on Põhjamaades suur vajadus, mida näitab ka festivali suur populaarsus. Juba esimesel festivalil 2018.a Raudsilla puhkekeskuses oli kokku üle 80-ne erineva koolituse ja festivali külastajaid oli kõikidelt asustatud kontinentidelt. Lisaks koolitustele, loengutele ja õpitubadele on festivali kavas meelelahutuslikud tegevused, filmiesitlused, müügikohad, etteasted, kontserdid ja palju muud.

Festivali idee autor, kavandaja ja peakorraldaja on seni olnud Erki Vaikre, kuid teed andes noorematele on järgmise festivali peakorraldaja Liis Burk Lahemaa Pärimuskojast.