Aasta aastalt lisandub meie tegevustesse avalikke suurprojekte, mille läbi teostame oma eesmärke laiema avalikuse ees.

 

Ekströmi marss

Ekströmi marss on MTÜ Estlanderi korraldatav iga-aastane rahvamatk. Üritus on liikumisharjumust edendav sõjaajalugu tutvustav kogupere sündmus Lahemaal, mis on pühendatud Vabadussõjas Viru rindel võidelnud Soome vabatahtlike rügemendile ja nende rootslasest juhile kolonel Ekströmile. Sündmuse sihtgrupp on kõik liikuvat eluviisi pooldavad inimesed koolipingist pensionipõlveni. Kuna üritusel puudub võistlusmoment, siis on võitjad kõik osalejad!

 

Pärandivaderid

Mitte kõik pärandipaigad Eestis ei ole vääriliselt hoolitsetud ning ajahamba puremise eest kaitstud. Kutsume koole/klasse üles valima kodukohas üks kohaliku kultuuriajaloo ja kultuurmaastiku seisukohalt tähendusrikas objekt ning olema sellele vaderiks – vaderid on hakkajad kooliõpilased, kes õpivad tundma, väärtustavad ja korrastavad kohaliku kultuuriajaloo ja kultuurmaastiku tähendusrikkaid objekte.

 

Bushcraft Festival Estland

Bushcraft Festival põhineb rahvusvahelisel formaadil, mis on levinud üle kogu maailma. Bushcraft Festivali Eestis korraldab MTÜ Estlander. See on loodustegevuste, ajaloolise käsitöö ja pärandkultuuri festival, mille peasuund on võimalikult laia ringi teemaliste koolituste pakkumine huvitatutele samas ajas ja ruumis. Festivali eesmärk on tutvustada ja edendada looduslähedast eluviisi ning kaduma hakkavaid kaugeid teadmisi-oskusi.