Bushcraft on rahvusvaheline väljend kaasaegse inimese loodust mõistva ja sellest hooliva, ajaloolisi töövõtteid oskava ning metsaeluga toimetuleva eluviisi kirjeldamiseks.

Elame ühelt poolt aina linnastuvas ja teisalt juurtele aina lähenevas ilmas, kus metsast väe hankimine, lihtsate oskuste omandamine ning loomuliku olemise otsimine on aina kasvav suund. Bushcrafti, kui koosluse üleelamisest, pärandkultuurist ja loodusfilossoofiast on rajanud linnastunud inimesed. Meie, Euroopa metsarahvas, kes pole veel sidet selle loomuliku keskkonnaga päriselt kaotanud, oleme siin suunaandjad. Olgu selleks siis nahast vöö, luunõela või oma metsanoa valmistamine, ehk hoopis püstkoja ehitus oma metsapaika, loodushoidlikud püügivõtted, põliste riistade kasutamine või toidu valmistamine kodumetsas kasvavatest taimedest.

 

SOOINIMESE PÄEV
Meie maale on iseloomulik suur soode osakaal ja me oleme nende keskel elanud palju aastatuhandeid. Ka täna on võimalik nendel märgadel ja õõtsuvatel aladel leida tuge ja paika ning nautida siinse loodusega koosolemist.
Kuidas soodes-rabades ohutult liikuda, mil moel soosaari ja oose kasutada peatuspaikadena, kuidas ohutult ja jälgi jätmata soodes toimetada ning saartel majutuda, kuidas on ajalooline inimene neis paigus toiminud, mida uskunud, mida kartnud?
Kõike seda ja palju muud anname sulle sellel ööpäevasel koolitusel, kus on parim rühma suurus tosinajagu inimest.

 

TALVEL METSAS
Aegade hämarusest oleme me Põhjalat valitsenud, elades looodusega koos ja selle meelevallas. Euroopa ühe vanima rahvakilluna oleme vastu pidanud ja toime tulnud metsades ka karmide talvedega.
Siin õpimegi koos kuidas teha metsainimesena oma talvelaager mõnusaks, millist varustus vajame selleks, milliste tegevustega sisustada pikk pime aeg, mida ja kuidas toiduks valmistada.
Mõnus talvine metsalaager koos erinevate käeliste tegevustega tosinkonnale inimesele kestab ööpäeva. Lisaks oskustele ja teadmistele tuleb siit kaasa ka elamuskogemus, mis ei ole kindlasti eneseületuslik piinlemine.

 

BUSHCRAFT-LAAGER
Paikse laagri asukoht on muidugi looduse keskel. Siin õpitu on osalejale aluseks edsiseks iseseisvaks avastuseks ning arenguks. Õpime siin ühiselt nahast tuletarvikute pauna valmistamist, luunõela tegemist, tulevibu valmistamist, metsas tehtavat sepatööd, looduslike pesuvahendite valmistamist, tööriistade kasutamist ja hooldamist, taimede tundmist, metsikut toiduvalmistamist ning palju muud sobilikku. Lisaks naudime lihtsat metsasauna.
Laagri kestuseks on kaks päeva ühe ööbimisega metsaoludes ning osaleva rühma suurus 10-20 inimest.
Kindlasti külasta ka meie iga-aastast Bushcraft festivali, mille kohta täpsema teabe leiad siin: www.bushcraftfestival.ee